Akademik Tez/Proje/Ödev hazırlamadan önceki ilk ve en önemli husus bağlı olduğunuz fakültenin/enstitünün tez yazım kılavuzuna göre hareket etmek ve  kılavuzun en güncel halinin göz önünde bulundurulması gerekir.  Kılavuzlarda yer alan akademik şekil ve içerik kuralları tezin/projenin/ödevin başarılı olması için çok önemlidir. Akademik Tez Yazım kılavuzlarına göre düzenleme yaparken genel olarak şu hususlar çalışmayı oluşturur: Sayfa yapısı ve kenar boşlukları, metin yazım stili ve puntoları ,iç ve dış dizaynı,yemin metni sayfası ,özet ve abstract yazımları,anahtar kelimeler içindekiler listesi,tablolar listesi, şekiller listesi ,kısaltmalar .

Metin içinde ise satır aralıkları, paragraf girintileri, ana bölüm başlıkları ölçüleri ana başlık ile alt başlıkları arasındaki aralıklar,başlıklar ile metin arasındaki boşluklar kılavuza göre istenen stillerde ve satır aralıklarında en son kaynakça olmak üzere yönergenin tamamını kapsayan dizayn işlemleri son derece önem arz etmektedir. Ayrıca Akademik tez/proje/ödev çalışmalarında noktalama işaretleri, anlatım bozukluğu olmayan cümleler ve imla kuralları son derece önemlidir. Editasyon ve redaksiyon konusunda uzman akademik kadromuz hazırladığınız tez/ödev/projelerinizde uzman gözüyle çalışmayı baştan sona redakte edip düzenleyerek Akademik Tez Yazım kılavuzlarına ve kurallarına uygun haline getirirler.

Siz de çalışmanızı akademik kurallara göre düzenletmek için 0543 417 58 72 numaralı telefon ve Whatsapp hattımızı kullanarak, tezveodevplatformu@gmail.com adresimize mail atarak veya aşağıdaki talep formunu doldurarak düzenleme talebinde bulunabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Hemen bize danışın.
Merhaba! 👋 Size nasıl yardımcı olabilirim? Talebinizle ilgili tüm detayları sorabilirsiniz 😊